Image Map

[MOAG004] rsp - Inside

by Memories Of A Ghost

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

about

Rsp Inside EP Memories of a Ghost Wnętrze. Białe, wysokie, śródmiejskie. Grupka ludzi w ciemnych ciuchach tłoczy się pomiędzy dwoma grzmiącymi głośnikami. Głowy podążają za rytmem, kolana uginają się w tempie. W rogu pokoju, siedząca skrzyżnie postać porusza się nieśpiesznie. Często ledwie dostrzegalnie, elegancko, płynnie. Każdy kolejny ruch znajduje swoje odbicie w dźwięku, każdy ton odzwierciedla się w czynie. Palce przesuwają się po kilkumilimetrowym obwodzie, gdy salą wstrząsa tektoniczny zgrzyt, suwak przesuwa się o centymetry, a z membran dobywa się głęboki, organiczny puls. To on panuje nad dźwiękiem, bądź też dźwięk panuje nad nim. A stojąca w centrum dziewczyna intonuje słowa z trzymanej w ręku książki. Wers po wersie. Powoli. Z namaszczeniem. Jaka szkoda, że określenie miejskiego nomada zabrali nam wojujący o „wyższe” cele anty-państwowi aktywiści. Pasowałoby jak ulał. Nie o walkę z systemem, jego regulacjami i prawami w tym wszystkim się przecież rozchodzi. Żyjąc na zewnątrz bowiem prawdziwi nomadzi wciąż zasiedlają wnętrze. Wnętrze miasta, wnętrze państwa, wnętrze czegoś większego i starszego niż jakikolwiek porządek. Trzy litery. RSP. Płocki producent i dj, którego technoidalne poszukiwania przybierały na przestrzeni lat formę wydawnictw publikowanych przez Site czy Enypion i setów granych w krajowych klubach i mieszkaniach. Do spółki z wokalistką Eweliną Bartosik i trębaczem Olgierdem Dokalskim – oboje znani między innymi z wydawnictw zespołu kIRk – nagrał on epkę. 4 utwory i 3 remiksy (The Same, NN, dj Sako & sziwa styles), które czekały na swój czas. 7 numerów w których dubową głębię wypełnia industrialny zgrzyt, techno zwalnia do prędkości głosu, a rytm niknie w ambientowym tle.

credits

released March 1, 2014

Produced by Sebastian Ryciak
Vocals by Ewelina Bartosik
Trumpet by Olgierd Dokalski
Lyrics by Miguel Piñero
Remixes by Paweł Bartnik & Filip Kalinowski (Dj Sajko & Sziwa Styles - 2/3 kIRk), Szymon Mroczek (nn), Tymoteusz Cypla & Sebastian Pellowski (The Same)
Tracks 1, 2, 3, 4 Mixed by Piotr Figiel
Mastering by Piotr Figiel
Artwork by Sebastian Ryciak
Story by Filip Kalinowski

tags

license

all rights reserved

about

Memories Of A Ghost Warszawa, Poland

contact / help

Contact Memories Of A Ghost

Streaming and
Download help